مشاوره رایگان نورپردازی

۳ - ۰۱ ۶۶ ۷۶ ۶۶ - ۰۲۱

گروه تولیدی روشنایی سپندار S.P.L

تضمین کیفیت ، گارانتی کالا ، ارائه خدمات در محل

شما اینجا هستید

اصول نورپردازی اتاق کنفرانس و سالن اجتماعات

در این مقاله می خواهیم به بررسی اصول نورپردازی داخلی اتاق کنفرانس بپردازیم. نورپردازی این فضا باید به نحوی انجام شود که فضا خسته کننده نباشد و در عین حال شدت نور مورد نیاز برای فعالیت و جلسات طولانی مدت فراهم باشد. همچنین نورپردازی باید به نحوی باشد که نور برروی نمایشگر نیفتد تا مشاهده تصویر راحت تر باشد.

 

چراغ خطی آویز

 

نورپردازی اتاق کنفرانس

اتاق کنفرانس به شدت نور 500 لوکس، UGR (درجه خیرگی استاندارد) 19 و Uniformity (یکنواختی) حداقل 0.6 نیاز دارد. یکی از کارهایی که بهتر است برای نورپردازی اتاق های کنفرانس انجام دهیم قرار دادن دیمر است تا بتوان شدت نور را متناسب با نوع فعالیت در آ ن زمان تغییر داد.

به عنوان مثال در صورت نیاز به استفاده از ویدئو پروژکتور بتوان شدت نور را تا حد امکان پایین آورد.

 

چراغ هایی که می توان از آن ها در نورپردازی اتاق کنفرانس استفاده کرد

 

انواع چراغ های خطی توکار

از انواع چراغ خطی توکار می توان در نورپردازی این فضا استفاده کرد. با توجه به شدت نور مورد نیاز فضا می توان از انواع چراغ خطی 9035، 3535، 10235، 7635 و ... استفاده کرد.

تفاوت این چراغ های توکار در ابعاد، شدت نور قابل اجرا و لبه بیرونی آن ها است. بعضی از چراغ های توکار دارای لبه بیرونی هستند که پس از اجرا برروی سطح دیده می شود و بعضی از آن ها فاقد این لبه هستند و پس از نصب فقط خط نوری دیده می شود.

انتخاب هرکدام از این چراغ های خطی باید با توجه به سلیقه طراح و شدت نور مورد نیاز انجام شود.

 

انواع چراغ خطی آویز

از چراغ های خطی آویز می توان جهت نورپردازی میز کنفرانس استفاده کرد. این چراغ های آویز علاوه بر خاص کردن طراحی فضا گزینه بسیار مناسبی جهت اجرا بالای میز کنفرانس هستند. در ادامه نمونه های اجرا شده ی این چراغ ها را برایتان قرار می دهیم.

انواع چراغ های آویز قابل استفاده بالای میز در اتاق های کنفرانس می توان به چراغ R30، R60، 5575، 1612 و ... اشاره کرد. سبک طراحی هرکدام از این چراغ ها با دیگری کاملا متفاوت است و دست طراح و معمار را در طراحی و اجرا باز می گذارد.

به عنوان مثال چراغ های خطی R60 و R30 به شکل استوانه با قطر های مختلفی هستند که می توان از آن ها با شدت نورهای 1200، 2500 و 3500 لومن بر متر استفاده کرد.

چراغ خطی 1612 قابلیت تنظیم زاویه نور را دارد.

 

چراغ خطی

 

گروه روشنایی سپندار واردکننده جدیدترین چراغ های خطی و فریم های گچی برند Line&Design است. شما می توانید قبل از تصمیم گیری جهت انتخاب چراغ مورد نظر و نحوه نورپردازی با مهندسین مجموعه ما در تماس باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را جهت نورپردازی فضای موردنظرتان داشته باشید.

 

گروه روشنایی SPL از معتبرترین تامین کنندگان فعال صنعت روشنایی و نورپردازی است. محصولات روشنایی این گروه شامل محصولات فضای داخلی و محصولات فضای خارجی است. همه‌ی محصولات با بالاترین کیفیت عرضه می‌شوند و شامل 2 تا 3 سال گارانتی این مجموعه می باشند. تامین محصولات با برندهای Line & Design، SPL وLexington در پروژه‌های شاخص تاییدی بر اطمینان کارفرمایان و مشتریان ما می باشد. رزومه‌ی اجرایی قابل قبول، تیم طراحی و اجرایی قوی و ... همگی از ویژگی‌های گروه روشنایی SPL می باشند.

لامپ ال ای دی، چراغ توکار سی او بی، چراغ توکار اس ام دی(SMD)، چراغ خطی لاین ال ای دی، لامپ ادیسون، چراغ های سوله ای، در محصولات فضای داخلی می باشند.

پرژکتور ال ای دی(LED)، چراغ های دفنی استخری، لامپ متال هالید و لامپ بخار سدیم در رده محصولات فضای بیرون می باشند.

در ضمن این گروه محصولات مخصوص رشد گیاه و فتوسنتز ودرایور و سوئیچینگ های مین ول و ریسه و استریپ ال ای دی (LED) را در بخش تجهیزات روشنایی ارائه نموده است.